Parashkollorė

“Pėr njė formim tė qėndrueshėm tė fėmijės Tuaj – Ne ofrojmė mė tė mirėn”!


Tė nderuar prindėr,

Pėrzgjedhja e shkollės, ku fėmija i Juaj do tė bėjė hapin e parė nė universin e edukimit dhe arsimimit, ju sjell sa kėnaqėsi, po aq dhe preokupim shpirtėror. Ju premtojmė se kolegji “Aga Xhite” nė Ferizaj dhe Njėsia e tij – kolegji “Universum” nė Prishtinė do tė jenė vatra tė ngrohta, familje tė dyta, ambiente miqėsore, ku ofrohet mundėsi pėr marrje diturish tė njė niveli cilėsor, edhe edukim pėr t’u formėsuar si qytetarė tė lirė dhe denjė tė Republikės sė Kosovės dhe mė gjerė.

VIDEO E DITËS
FOTO GALERIA